| stefanfanu a întrebat:

Nu mi se mai aprinde monitorul...

Intreaga poveste este aceasta.Stateam pe caluclator si deodata se inchide brusc.Il redeschid si imi arata un mesaj cu "procesor thermal trip" si m-am pus sa ii schimp pasta termoconductoare.

Am schimbat-o si dupa ce am conectat unitatea din nou, il pornesc si nu imi mai aprinde monitorul.

Inca un simptom ce il am acum este ca unitatea sta deschisa 20-30 secunde dupa care se opreste brusc singura si tot singura se reporneste si apoi iar se opreste, iar se reporneste singura si tot asa.

Ce ar putea fi? A intampinat cineva problema asta si daca da, ce e de facut?

Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceva bai cu racirea procesorului: https://bit.ly/2UXguMv
Pasta termica trebuie schimbata, s-a oprit cooler-ul, senzorul defect.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baga l repede in sacoșă si du l la servis reparatii calculatoare, doar ei il pot repara bine si cu garantie si piese originale.