| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot folosi microfonul de la casti pe calculator, mentionez ca folosesc windows xp. Cum ar trebui sa fac sa il pornesc, mentionez ca pe telefon merge. big grin

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De cand se folosesc castile de telefon la PC? Vezi cum faci sa arzi placa de sunet!

| AndromedaCaleaLacteeMăcuțaCosmicăIisusHristos a răspuns (pentru K0sti):

Nu am casti de telefon.

| K0sti a răspuns (pentru AndromedaCaleaLacteeMăcuțaCosmicăIisusHristos):

Te-ai uitat in sterai? In ce mufe ai bagat castile si microfonul? Ce culori? In principiu nu trebuie sa faci nimic ca sa "pornesti" microfonul! Microfonul nu se porneste, il bagi si merge!

| dannyel86 a răspuns:

Daca sunt casti pentru telefon, nu ai cum sa le conectezi la pc, pentru a putea folosi microfonul. Iti cumperi casti pentru desktop/laptop, cu doua mufe (verde si roz), pentru a le putea utiliza corespunzator destinatiei lor.

| AndromedaCaleaLacteeMăcuțaCosmicăIisusHristos a răspuns (pentru dannyel86):

Am casti cu doua mufe -_- nu sunt de telefon, nu-s asa prost =]]

| dannyel86 a răspuns (pentru AndromedaCaleaLacteeMăcuțaCosmicăIisusHristos):

Ma gandeam ca vrei sa faci experimente. happy
Ca sa verifici functionalitatea microfonului, poti folosi Skype, Yahoo Messenger sau alte aplicatii de socializare. Doar conectand microfonul nu il activeaza. Ai nevoie de un soft.