| codrut199 a întrebat:

Salut tpu.am o problema.nu imi merge microfonul cand vreau sa vb pe mes decat 2-3 secunde, dupa care nu mai merge.eu aud dar cealalta persoana nu ma aude, tin sa mentionez ca folosesc casti cu microfon deoarece am un driver care nu este compatibil cu windows7 si nu imi merge boxele de la leptop...nu stiu ce sa fac.in rest microfonul merge bine, adica in windows cand il verific, dar pe mesenger nu merge. multumesc frumos

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce placă de sunet ai?
Click pe Start, scrie device manager apoi dublu click pe Sound, video and game controllers și vezi acolo ce-ți afișează.
Driverul este instalat de pe CD-ul/DVD-ul original cu driverele al laptopului?
Vezi cu drp.su sau slim drivers dacă găsești drivere lipsă sau update-uri disponibile.