| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Nu reusesc sa decodez un radio de opel astra 2004 break. Am cardea radioului si nu scrie nici-un cod, mai am 7 incercari, ar putea fi data ei de fabricare sau ceva de genul? Pot afla din alta parte codul?! Funda garantat pentru cel/cea care ma ajuta!

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca codu ala nu-i in manualu de la radio,deci nu in manualul masinii,mai este inca o brosura sau ce e aia despre radio si de regula acolo era pus.
Dar fabricantu recomanda celui care cumpara masina sa decupeze codu si sa il tina in casa,ceva de genul asta.
Deci daca nu ai codu in manual sau in cartile alea ceau venit cu masina,atunci ti-l poate da reprezentata,dar pentru asta va trebuie sa platesti.
Treb sa mergi cu masina la ei,o pune acolo pe calculator ce au si afla codu si ti-l da.
Deci suna la ei,intreaba ce te costa,din alta parte nu ai cum afla,niste magarii si cu rahaturile alea, ce moda mai era cu cod la radio, pentru ce doara ei stiau, poate sa ia fata prostului laughing cand auzea omu ai cod la radio, ala zicea wow ce frumos laughing
Dupa cand a vazut lumea ca e rahat, au scos si ei nu mai baga cod la nimic acum.

| anonimg a răspuns:

Contactează reprezentanța Opel din Romania. Ei te vor învăța ce să faci. Când îi suni să fi în mașină și să ai toate actele mașinii la îndemână.

| Panamax a răspuns:

Are codurile pe carpass.Arata ca o carte de credit cu codul de la chei si cel de la radio.

| Andreimihaitaureete a răspuns:

Cauta pe olx din astia da decodeaza si e 50 lei ca si tatalui nu ii mergea

| MihaiMih2000 a răspuns:

Ciudat, aceeasi problema am avut si eu la un Opel zafira insa pe cartea de la radio era codul aferent...