| anonim_4396 a întrebat:

Nu se aprinde calculatorul deloc. apas pe buton si nimic.nici mouse-ul nici tastatura nu clipesc nimic(mouse optic). nu stiu ce sa fac sunt disperata. orice sfat e binevenit.multumesc

3 răspunsuri:
| Zero a răspuns:

Poi uite cum sta treaba happy s-ar putea sa fie o defectiune de moment scoate-l si lasa-l scos din priza pentru o ora, baga-l din nou si incearca sa il aprinzi, desfal nitel si uitete la firul de alimentare, daca nu are pb inseamna ca placa ta de baza e dusasad si ar trebui sa cumperi alta :\ si e naspa sper sa nu fie asa, salhappy baftahappy

| Drauzy a răspuns:

Vezi daca la spate sursa e pornita ( adica e 1 inloc de 0 ) daca e bagat bine in priza iar daca nu sunt cele precizante cred ca ti s-a ars sursa happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc. mi se arsese cablu de alimentare:d