| GulDan a întrebat:

Nu stiu ce are ventilatoru meu de la PC mereu cand il aprind face un zgomot urat si se opreste dupa 1 min si ceva si l-am curatat de praf dar tot asa face.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Cel mai bine il duci la reparatie sa vezi ce are iar daca nu se mai repara cel mai bine il schimbi.
Pa!

| gelu1970 a răspuns:

Cand aprinzi pc microprocesadorul primeste mult curent si se incalzeste, deci are nevoie de recire si ventilatorul e cel care ajuta sa expulzeze caldura. e normal ca dupa aceea sa reduca viteza. ca face zgomot, e posibil ca axul ventilatorului sa aiba nevioe de o picatura de ulei de masini de cusut. ideal ar fi sa cumperi alt ventilator insa daca nu ai posibilitatea poti face ceea ce am scris.

| Radu284 a răspuns:

Schimba-l, nu e chiar asa scump si e aproape imposibil de reparat bine.

| stefanursache2004 a răspuns:

Trebuie sa il schimbi.