| Yosefin a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg intre Facultate(UNarte)-durata 3 ani. sau un curs(acreditat scump)-durata 1 an.
Pentru domeniu designer.

Va rog dati-mi un sfat sunt derutat...

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Daca tepricepi in design si poti desena, poti merge la cel de un an. Insa daca crezi ca ai de invatat de la zero sau sa repeti bazele mergi la facultate. Eu avusem un prieten care a mers la inginerie si management insa el nici nu putea desena 2 triunghiuri si un cerc corect. I-a fost forte greu.

| Yosefin explică (pentru 393Dan):

Pai desenez de la 7 ani si plus folosesc si photoshop si illustrator si am facut si desene digitale si cateva logo-uri. Dap ai mare dreptate sunt multi care vor la Unarte dar n-au habar sa deseneze.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să lucrezi pe cont propriu ți-ajunge un curs, dar dacă vrei să te angajezi, o diplomă de licență ți-ar fi de mare ajutor la un concurs pentru angajare.

| Yosefin explică (pentru anonim_4396):

Poti sa-mi zici te rog care mi-ar prinde mai bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yosefin):

Facultatea (de arte, design etc.), normal. Dacă vrei să te angajezi, cu un simplu curs nu te bagă nimeni în seamă, îți trebuie facultate.