| AndreiStefan1234567 a întrebat:

O boxa se poate strica daca dai prea incet sau prea tare?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Prea incet NU
prea tare DA

| GPA a răspuns:

De exemplu, daca boxa ta este de 50 w, iar amplificatorul este de 200w, sunt sanse mari sa se strice(distorsionand), in cazul in care boza este intr-adevar de calitate joasa. Daca este un brand de calitate inalta, boxa va depinde de un sistem de siguranta contra curentilor solicitanti.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut, da. O boxa se poate strica daca dai prea tare.

| TehDevil a răspuns:

Daca dai prea tare, se strica si vecinii, nu doar boxa!

Răspuns utilizator avertizat
| TibiGeGe a răspuns:

Daca e boxa gen de aia care o cumperi si are baterie si tot nu dar daca ai amplificatoru separat si o boxa ceva ieftin si slab da

| Distruct3r a răspuns:

Nu... Nu Se poate strica