| BucurDavid a întrebat:

O carcasa si o sursa recomandata pentru placa de baza Foxconn Q45M?
Sursa sa nu intreaca 150 lei, si carcasa sa nu întreaca 100 lei

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Orice sursa peste 500w certificata 80+, si pentru carcasa nu prea ai multe optiuni, important este sa fie full atx.

| BucurDavid explică (pentru Frank51):

Ce inseamna "full atx"?

| Frank51 a răspuns (pentru BucurDavid):

Adica sa incapa o placa de baza full atx, cea mai standard versiune de placa de baza : https://bit.ly/2BNxNFr

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce conteaza placa de baza? Zi ce procesor si alte componente mai plantezi acolo ca sa dam o parere pertinenta!