| 11dimi a întrebat:

O întrebare despre Dual Channel...
poți să pui pe o placă de bază cu 4 sloturi de memorie, 2 memorii la fel (cu frecvența suportată și restul) și 2 memorii tot la fel (cu o altă frecvență suportată și restul), adică poți să pui două Kingston suportate, și două valueRam cu alta frecvență suportată și aceeași mărime? FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

In principiu da (daca cele identice sunt puse pe acelasi canal), dar o sa functioneze toata memoria la viteza celei mai mici.