| 11dimi a întrebat:

ce s-ar întâmpa dacă la placa mea de bază ConRoeXFire-eSata2 cu patru sloturi de memorie, aș adăuga două memorii dual channel pe lângă cea existentă?
Adică am o memorie Elixir cu frecvența... și altele și aș adăuga două dual channel exact la fel.

1 răspuns:
| jhonny999 a răspuns:

Este posibil doar in cazul in care memoria existenta este tot in dual channel si ruleaza pe aceias frecventa cu placutele Ram pe care vrei sa le adaugi.Dac nu au acceias frecventa, si nu ruleaza pe aceelas channel, poti sa intampini un conflict Ram.