| raduqu a întrebat:

O intrebare despre windows 10. Odata cu update la w10 o sa imi ramana toate fiesierele sau o sa se stearga ceva? si este bine sa fac acest update? am windows 7 ultimate si merge destul de bine, insa am inteles ca windows 10 ar fi chiar foarte bun!

12 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai windows activat cu loader poti sa ramai cu 7
daca ai o licenta reala si un pc cu o configuratie decenta iti recomand sa faci update.
fisierele raman sau nu in functie de tipul de instalare ce vei alege.
oricum eu iti recomand sa iti salvezi fisierele importante pe o unitate externa deoarece am avut pana acum doua cazuri in care acest update a dar eroare si atunci pierzi tot.

| untu a răspuns:

Asa cum a spus AlexDFY sa ramai pe windows 7, nu cred ca sistemul de operare windows 10 ar fi foarte bun cum crezi tu pentru ca sint probleme tehnice si de soft care iti va da batai de cap! Iti recomand sa ramai la WINDOWS 7 HOME PREMIUM!

Răspuns utilizator avertizat
| dragosbogdan001 a răspuns:

Ca sa fii sigur salveaza-ti tot ce ai pe un card de memorie, un CD etc.

| 6684464 a răspuns:

Stai linistit, nu se sterge nimic.
Eu am facut update-ul si sunt foarte multumit, tot ultimate am.

| AlexDFY a răspuns:

Iti recomand sa ramai pe 7

| raduqu explică (pentru AlexDFY):

De ce? de ce sa nu trec la 10?

| AlexDFY a răspuns (pentru raduqu):

Am cumparat un pc nou (pe cel vechi aveam win7), iar pe acesta, am fost nevoit sa pun win 8.1 din cauza hard ului, nu sunt mari diferente dar as fi preferat sa raman pe win 7.Mai este ceva legat de win 10, acesta arhiveaza toate piratarile si toate chestiile nu prea bune pe care le faci, poti fi mai usor spionat etc.Singurul lucru bun la windows 10 este ca se misca mai rapid, este facut pentru a ajuta piesele mai slabe.In plus, win 10 este foarte nou, si este posibil sa ai surpriza ca multe programe/jocuri sa nu mearga, multe programe fara care nu poti instala diverse.Este alegerea ta totusi.

| K0sti a răspuns (pentru AlexDFY):

"am fost nevoit sa pun win 8.1 din cauza hard ului"...cum e aia nene? De unde le tot scoateti?

| AlexDFY a răspuns (pentru K0sti):

Nu l citea, dar cum zici tu

| K0sti a răspuns (pentru AlexDFY):

Pai daca era GPT normal...
Dar puteai sa-l faci MBR...greu!

| Pietricel a răspuns:

Daca e piratat. Stai la WIN7. Adica activat cu loader.