| CrackFloyd a întrebat:

O parere despre aceasta placa video?
http://www.emag.ro/......D7L5JBBBM/

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Nu ai nevoie de 4gb de memorie video. 2 gb is suficienti.
2. Sper ca ai o sursa si un cpu cat de cat zdravene.
3. O alta varianta e http://bit.ly/1ppJtze la care primesti si cateva jocuri.

| atomescu a răspuns:

Are o reputatie buna placa aleasa de tine. Am vazut pe net si cateva gameplay-uri de pe sisteme care o folosesc si se descurca destul de bine. dar consider ca vei face o alegere mai buna cu: http://bit.ly/1ivjrcN

| SeReNoo a răspuns:

Asta este o placa buna, chiar foarte buna. Dar. degeaba ai placa asta daca nu ai si un procesor i7 si creo 8 gb ram. :)
Cu toate piesele astea te duce undeva la 10000 lei. FARA MANOPERA.
daca vrei sa-ti faci pc-ul ia placa asta http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/
+ 3 gb ram
cu un procesor dual core 2, 6 si o sa te joci toate jocurile care sunt acum la high; very-high.
Funda?

| sltlp a răspuns (pentru SeReNoo):

Prostie mai mare nu puteai sa spui. Daca sistemul e facut cu cap, sistemul ala te duce in 2500-3500 lei pentru ca pentru bugetul ala e placa aia video. Nu e in nici un caz pentru 10000 lei. Si nu se numeste manopera ce vrei tu sa spui...
Inca ceva, sa iti pui tu prastia aia de placa video. Ce te joci la superhigh cu placa aia? Supermario? Gta 3? Ca pana si in san-andreas sacadeaza daca e dtat pe fullhd. Aia e o placa video multimedia, si NU jocuri.

| SeReNoo a răspuns (pentru sltlp):

Ai tu cumva placa ai video? Ai vreo idee cum merge? Vad ca ai gura cam mare. Daca tu iti permiti sa dai atatoa bani pe placa aia a ta faci cum vrei. Dar poate ca nu oricine are posibilitatea sa cumpere. A fost o solutie daca vrei sa stii.
Si. pentru cunostinta ta generala sa stii ca si crysis 3 merge jucata la high.
Asa ca i-ati jucariile si du-te la plimbare.
Toate cele bune!

| sltlp a răspuns (pentru SeReNoo):

In vis poate, si nici acolo. Temporar esti un mic copil si nu imi poti explica tu mie ce merge si ce nu. Demonstreaza tu ca merge cu mai mult de 3-5 cadre pe secunda crys 3 pe prastia aia de placa video, o panarama, un gunui de placa, mai ales daca ai pretentia de gaming...
Si invata sa vorbesti, ca nu vrei sa incep si eu.