| anonim_4396 a întrebat:

O persoana iti poate afla ip-ul? Daca da cum? Multumesc!

7 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Ip-ul se poate afla, dar asta tine de activitatea ta pe internet. Daca lasi comentarii pe diferite site-uri, conexiuni p2p sau alte ectivitati normale sau mai putin normale, pot duce la depistarea ip-ului tau.

| Boby a răspuns:

Daca vrei ca cineva sa nu-ti afle ip-ul poti sa navighezi prin intermediul retelei proxy
Daca vrei poti sa urmaresti acest film care sper sa te ajutehttp://www.videotutorial.ro/? p=742

| onur a răspuns:

Sunt si diferite programe care "Scaneaza" la propriu ip-urile in acel program poti seta sati gaseasca ip-urile care au deschis doar un anumit port sau ip-urile celor cu care vorbesti tu pe mess.Aceste programe nu se gasesc prea usor de asta hackeri si crackeri asi fac singuri o multime de programe setate sa face tot ce vor ei.Sunt si programe care ati ascund ip-ul sau care ati schimba ip-ul adevarat intr-unu "fals". Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mey fratilor am imncercat fel si fell de programe si nu am reusit nici cum sa aflu ipul. imi arata subinetmascu sau ipuri false. nu stiu ori sunt eu prost ori nu se poate si e doar vrajeala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce se poate intampla daca afla ip-ul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://rro.no-ip.biz/

| Razvan_1060 a răspuns:

Asta vreau sa aflu si eu, ce se poate intampla?