| maneavlad a întrebat:

O problema minora am si eu cu routerul sau mai bine zis cu numele si parola. Vreau sa fac port forwarding la router si pentru asta trebuie sa intru in setari la care ajung daca bag http://19
2.168.1.1 in internet, bun pana aici merge chestia este ca numele si parola de care am nevoie si am inteles ca sunt amandoua "admin" nu merg, ce sa fac acum?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Nu toate routerele au acelasi username si parola prestabilita.
Te rog sa ne spui firma si modelul aparatului.

| maneavlad explică (pentru PainTech):

Noroc, am rezolvat intr-un final numele era admin si parola era ce-a de pe spatele routerului