| mrBean008 a întrebat:

O sursa de 500w reali sustine un sistem cu Intel i5-2500k si: 1)placa video nVIDIA gtx 560 ti
2)placa video nVIDIA geforce 8800gt?

5 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Depinde exact de ce model; ce amperaje scoate pe liniile de 3, 5 si 12 v, ce electronica are etc.

| mrBean008 explică (pentru BLKZ):

Sursa e raidmax rx-500.Te rog poate poti sa ma ajuti...

| BLKZ a răspuns:

N-ai sa vezi niciodata watti reali de la Raidmax/Delux/JNC si alte chinezarii. Sursa aia n-are conectori PCI-E, iar daca nu ma insel 560 ti cere 2 conectori. Un sfat pe care ti-l pot da e sa o folosesti impreuna cu componentele alea, risti sa pocneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.geforce.com/......ifications
Scrie acolo, eu ma uit pe site-ul producatorului inainte sa-mi cumpar ceva.La procesor nu conteaza sursa prea mult, conteaza cate coolere ai pe carcasa, acelea consuma cel mai mult.

| AstonMartin a răspuns:

Uite aici http://www.pcgarage.ro/......tectii-da/
surse de calitate, cu watti reali, scot chiar mai mult de 500, daca le faci o proba. Nu uita ca sursa este cea mai importanta componenta dintr-un pc, iti iei placa video de 5 mil, procesor de 8 mil, si sursa trebuie sa fie de 200 cel putin.