| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Oare mi s-a ars placa audio? Driverele sunt toate proaspat instalate corect. Mufele le bag in tot deauna bine, ce ar putea sa aiba?

10 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mai instaleaza o data driverele! Apoi mergi la un service! Succes! happy

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru laptopnews):

Mmmda... am instalat driverele de 4 ori pana acum si... nimic! straight face.

| laptopnews a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Atunci nu iti ramane decat service-ul! Succes!

| pk a răspuns:

Ar fi trebuit sa spui si ce simptome are big grin, presupunand ca dupa ce ai facut toate astea continua sa nu ti se auda nimica din boxe ar trebui sa te joci un pic cu setarile de sunet din control panel(ar fi ajutat daca ai fi specificat ce sistem de operare folosesti).Pe unele placi de sunet poti seta ca iesirile sa se transforme in intrari si invers(ex:in loc de microfon sa fie iesire de subwoofer..etc), si ar trebui sa verifici daca nu asta e cazul si la tine.Bafta

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru pk):

Pai eu am placa integrata si driverul pe care-l am este Realtek HD Audio Manager si uite ce imi arata :
Cand bag castile imi arata la sonoru celalalt cu schimbat tonului de muzica si asa mai departe "You just plugged a device into the audio jack " si dupa cateva secunde sau chiar imediat "A jack has been unplugged" si m-am uitat si imi arata toate punctele alea pentru sunet, verde albastru si asa mai departe. Ar fi trebuit sa imi apara la verde si imi apare la maro, la microfon nu imi arata deloc. Imi poti da un pm sa ma ajuti? am inceput sa disper fara muzica laughing.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru pk):

Deci folosesc windows xp sp3, si cum de mergea si inainte si acum nu merge? Mereu schimbam castile cu difuzoru. Scoteam difuzoru bagam castile si asa in continuu. Are vreo legatura?

| Cosminovici18 a răspuns:

Da e posibil sa-ti fie arsa placa audio! Vezi daca nu e arsa reinstaleaza windowusul instalezi driverul din nou si ai sa vezi ca o sa mearga!

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Cosminovici18):

Pai cred ca nu merge de 2 saptamani... il instalasem din nou intr-o saptamana din-alea 2 si tot nu mergea...

| Cosminovici18 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Atunci 100% iti este arsa placa audio trebuie sa o schimbi!

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Cosminovici18):

Placa audio cand este arsa este aratata in device manager?