| Neinteles a întrebat:

Ofer funda, orice as face calculatorul se misca greu.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| CartoonN a răspuns:

Sterge-l bine de praf, apoi daca tot se misca greu, achizitioneaza-ti un hdd nou.

21 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ceva virusi? Ce componente ai? Ce windows ai?

| Neinteles explică (pentru sltlp):

La mine in PC nu exista notiunea de virus, Placa video Ati de 1GB, Procesor Amd 2.41, HDD 250 GB, Ram 2GB (sunt componentele prezentate pe scurt ), Windows Xp sp3 pentru ca nu mai merge sa instalez alt windows ca inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa curat prin el. probabil ti-e plin C-ul.

| Neinteles explică (pentru anonim_4396):

Am pc-ul bun, dar si dupa ce instalez windows-ul tot greu merge, m-am gandit ca o fi HDD-ul?

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Ar necesita o curatare complexa in interior, si o reinstalere de windows, asta in cazul in care totate componentele sunt in regula, daca nu sunt trebuie inlocuite.

| CartoonN a răspuns:

Hei domn' neinteles,un calculator bun e bun, insemnand ca toate componentele sa fie in regula, tu deja vii cu incertitudini, oare e de la hdd, oare nu e.

| Neinteles explică (pentru CartoonN):

95% cred ca e de la HDD pentru ca nu mai pot instala alt windows decat Xp iar inainte puteam sa instalez windows 7 ultimate care functiona perfect, acum cand pornesc Pc-ul trebuie sa astept 1-2 minute pana sa pot face conectarea la internet

| Neinteles explică (pentru CartoonN):

E curat lua, il sterg din 2 in 2 luni big grin chiar tin la el

| Neinteles explică (pentru Neinteles):

...luna*

| CartoonN a răspuns (pentru Neinteles):

De cand il ai?

| Neinteles explică (pentru CartoonN):

De 6 ani laughing) dar am mai si investit in el si inca mai investesc pentru ca are valoare sentimentala

| CartoonN a răspuns (pentru Neinteles):

Pai...mai investeste daca vrei sa-l pastrezi, se pare ca mai e nevoie.

| Neinteles explică (pentru CartoonN):

Tu ce sistem ai?

| CartoonN a răspuns (pentru Neinteles):

Windows 7 si-mi ruleaza destul de greu, as fi vrut sa-mi pun xp sp 3 doar ca nu-mi merge placa de sunet.

| Neinteles explică (pentru CartoonN):

Naspa

| CartoonN a răspuns (pentru Neinteles):

Da,asta e...din fericire am scapat de jocuri si nu ma mai deranjeaza atat de tare faptul ca-mi ruleaza greu.Il folosesc pentru net.

| Neinteles explică (pentru CartoonN):

Imi poti da un id de mess, sa mai tinem legatura, poate sa mai ma ajuti cand mai am nevoie?

| CartoonN a răspuns (pentru Neinteles):

Sterge-l bine de praf, apoi daca tot se misca greu, achizitioneaza-ti un hdd nou.

| Salu134 a răspuns:

Stergei prafu sau reinstaleazai windowsu.

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Du-te la un service cu el si il curata ei de praf si alte chestii gen virusi sau altceva. Eu am fost cu al meu si mi l-au reparat din cap pana-n picioare si merge perfect.

| Neinteles explică (pentru Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992):

Mai bine il duc la gunoi decat sa mai ajunga la service, nu cred ca ar putea cei de la service mai mult decat mine in problema pe care o am cu elwinking

| Chriss203 a răspuns:

Deci
Iti iei windos 7/8
Il instalezi
Daca nu merge dai sistem restore
Sau cureti pc de praf poate ca se pune pe placa de baza si se blocheaza ca la mine la fel big grin Incerca!