| smashedblackfox a întrebat:

Ok, deci...acum cateva saptamani mi-a murit placa de baza, si am schimbat-o cu una de la o alta unitate, iar acum totul bine, pana cand...astazi mi se tot intampla ceva [de fapt, s-a mai intamplat acum cateva zile, dar am ignorat atunci, insa acum mi s-a intamplat de vreo 2 ori, =s]. Dintr-o data mi se face ecranul negru si apoi cand revine la loc, e ca si cum l-as fi avut pe standby, aratandu-mi ca trebuie sa apas pe iconul pe care il am si dedesubt scrie [x] program(s) running. In fine, ceva de genul. Iar cand dau acolo, toate icon-urile de pe ecran sunt rearanjate ca naiba -.-.
Sper totusi ca se intampla asta de la faptul ca l-am folosit prea mult pe ziua de azi? Cand s-a mai intamplat acum ceva timp, tot asa, a fost folosit cam prea mult xD

5 răspunsuri:
| smashedblackfox explică:

Ok, deci acum l-am lasat putin si a aparut screensaver-ul, iar cand am miscat mouse-ul [ma rog, stiti voi], iar era aia cu click here to log on/in or something like that >.> si iar s-au rearanjat icon-urile

| suffarstar a răspuns:

Poate ca piesele nu se " inteleg" intre ele, procesor prea mare sau sursa prea mica. Nu am patit asa ceva, trebuie verificata fiecare piesa in parte.

| Gabitzu246 a răspuns:

Problema asta poate sa fie din mai multe cauze, ori sursa defecta sau prea slaba pentru ea (placa de baza) ori vreun jumper pus incorect etc. nu prea am cu ce sa te ajut pentru ca problema asta nu se rezolva numa din cateva clickuri mai bine il duci la service sau la un prieten care se pricepe.

| EndWar a răspuns:

Placa video e de vina

| Alin_Mihai_1998 a răspuns:

Ah! Asa pateam si eu, e de la placa video. happy