| Klaudiu214 a întrebat:

Ok,ok am vazut ca sunt multi priceputi pe aici la pc, am si eu o problema cu pc-ul meu. se intampla cand il mai curat de praf si ii scot rami si dupa ce am terminat si ii pun la loc si il bag in priza si dupa putin ii dau drumu porneste dar nu face nimic pur si simplu nu lucreaza deloc si nici nu da vedere la monitor. iar eu i-am scos rami inapoi l-am lasat putin asa dupa iarasi i-am pus inapoi si l-am lasat cateva ore bune si i-am dat drumu si a mers dar se intampla sa nu mearga asta din prima si pot sa repet asta cu scosul ramilor si bagatu la loc in ne'repetaturi randuri pana isi revine. nu stiu care este problema, acuma ultima data l-am aspirat inauntru cu aspiratoru si tot asa imi face. isi revine foarte greu nu stiu de ce. acuma trebuie sa ma tot chinui asa cu scosul ramilor pana isi revine. si daca ii scot si ii bag inapoi si sa il bag in priza asa nu merge nici cum trebuie sa il las cateva ore bune in priza si abia atunci are sanse sa isi revina l-am lasat o data si o zi intreaga nu stiu care e faza. PS pc-ul nu e unu vechi si nici nu are defecte merge perfect doar ca se intampla chestia asta si nu stiu de ce sper sa ma ajute cineva ofer FUNDA!

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu ar trebui sa faci singur curatenie inauntrul unui calculator daca nu ii stii componentele

| Vanqu1sh a răspuns:

Simplu, nu iti mai citeste bine ramii placa de baza, dupa ce ca face figuri o mai ajuti si tu... chiar e nevoie sa bagi aspiratorul? Eu nu sterg niciodata de praf, nu schimb pasta la procesor nu ii fac nimic, decat ii dau cate un pumn sau o palma cand face figuri si ma linistesc... In cazul in care ai mai multe placute de rami incearca doar cu una din ele, sau pe rand, este posibil ca una dintre placute sa aiba si erori.

| Klaudiu214 explică (pentru Vanqu1sh):

Posibil sa fie si adevarat ce spui tu

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Klaudiu214):

Ai mai multe placute de rami? Ai incercat cu una pe rand? Sau ai incercat in totalitate alti rami?

| Klaudiu214 explică (pentru Vanqu1sh):

Am incercat cu doar o placuta de ram de 2 GB in al patru'lea slot de memorii ram care nu l-am folosit niciodata si tot nu vrea

| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

In primul rand...categoria.
Dar pentru ca asta este un caz interesant, te ajut.
In primul rand, poate fi din cauza ca ai scos RAM-ul si ai dat cu aspiratorul ceea ce este o chestie DAUNATOARE.Deci mai exact, ai stricat ceva pe acolo.Scuze ca nu te pot ajuta.

Funda?