| McSs a întrebat:

Pai. ieri am facut o selectie a fonturilor din pc [ windows/fonts ] si cred ca am sters si unele fonturi ale windows`ului, iar acum mi s`au modificat anumite fonturi la jocuri / pagini web / etc. Intrebarea e, cum pot reveni la fonturile windows`ului? Funda celui mai bun raspuns.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai bagi din nou windows-ul xp sau ce windows ai avut tu, si copiezi la loc fonturile, dai un restart si voilla. daca nu iti merge lasa reply cu nu a mers, si rezolvam noi cuiva.

| McSs explică (pentru anonim_4396):

Am descarcat fonturile windows`ului si le-am bagat in fonts dar tot la fel sunt, probil ca singura varianta ar fi reinstall windows.

| iulyrapidistu a răspuns:

Ce windows ai?

| iulyrapidistu a răspuns:

Stiu doar pe windows 7
intri in control panel si scrii in dreapta sus font si iti apare si apesi pe folderul font si in stanga iti apare "font settings" si apesi pe aia si dai la restore default font settings
funda?

| iulyrapidistu a răspuns:

Acum nu stiu daca e la fel si la celelalte windows-uri

| McSs explică:

Am windows Xp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru McSs):

Singura da. din pacate.