| anonim_4396 a întrebat:

Parere despre acest laptop? Merita banii? E bun pentru uz personal, work si Minecraft (Tlauncher)?
Sau nu merita atatia bani pentru el?
https://www.pcgarage.ro/......nyx-black/

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, e scump cu spume, doar 8 GB de memorie. Vrei musai portabilitate sau iei laptop ca asa e trendul?

| Maguraa713 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ma gândeam pentru facultate... Și ținând cont de faptul ca nu voi face facultatea în orașul natal, am considerat ca mai bine îmi iau un laptop bun și un smart TV plus o tastatura și un mouse și e ok, asa am și setup bun și pentru jocuri puțin, și pentru scoala și am și portabilitate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maguraa713):

Neah, bani aruncati aiurea. Daca discutam de TV deci HDMI si alte alea... uite ceva frumos care chiar isi merita banii: https://store.minisforum.com/......emini-h31g

| Maguraa713 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce este acesta?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maguraa713):

Ce si scrie, desigur, mini PC. Doar ca are un GTX 1050 Ti ingramadit acolo.

| Maguraa713 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Imi poti da mai multe detalii te rog? Nu ma prea pricep la PC-uri, iar la mini pc-uri nici atat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maguraa713):

Mai multe detalii decat pe pagina aia ce vrei sa iti dau? Ala vine cu tot ce trebuie, mai putin tastatura si altele. Inclusiv sistem de montare VESA (il poti monta in spatele unui monitor cu suport VESA, si astfel obtii practic un all-in-one). Are un alimentator extern de vreo 90 W sau mai mult, nu mai stiu exact de cit.

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, isi merita banii! Asta e bun pentru toate jocurile aparute pana in prezent si ce vor mai aparea in urmatorii 3-4 ani!
Deci e mult mai bun pentru ce vrei tu, il poti cumpara linistit!
Bafta!