| monica7666 a întrebat:

Pareri despre Allview p6 energy. Cum e? ii tine bateria? face poze ok?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Allview = Gionee! Cumperi petarda aia din China cu 200 lei...
Foarte bune recomandari...si eu recomand Xiaomi : https://www.quickmobile.ro/......39848.html

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu îți dau un sfat, să nu îți iei Allview, de obicei se strică repede, nu sunt telefoane prea bune.

| Rommeo a răspuns:

Allview, Eboda, Utok etc, sunt niste pocnitori nici decum telefoane.

| MasterGamer1995 a răspuns:

Caracteristici generale
Retea 2G GSM 900 / 1800 / 1900 GHz
Retea 3G UMTS 900 / 1800 / 2100 MHz
Retea 4G FDD / 900MHz, 1800MHz, 2100MHz, 2600MHz, TDD 2600MHz
Dual Sim Da
SIM Micro
Ecran
Tip ecran IPS LCD capacitive touchscreen
Dimensiune ecran (inch) 5
Rezolutie ecran (pixeli) 1280 x 720
Multitouch Da
Culori 16M
Sunete
Tip alerta Vibratie, MP3, WAV ringtones
Difuzor Da
Facilitati jack audio 3.5 mm, difuzoare stereo
Memorie
Memorie interna (GB) 8
Memorie RAM (MB) 1024 MB = 1 GB Ram
Slot card microSD
Capacitate maxima card memorie (GB) 128
Data
GPRS Clasa 12
EDGE Clasa 10
Viteza date 3G: HSDPA 21, 1Mbps/HSUPA 5. 76Mbps, 4G: Downlink 150Mbps, Uplink 50Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth v4.0 cu A2DP, EDR
USB microUSB v2.0
Foto video
Rezolutie (Mp) 8
Rezolutie video 1280x720
Blitz LED flash
Focus autofocus
Camera secundara 5MP
Facilitati Touchfocus, High Dynamic Range(HDR), Face detection, Gesture shot, Face beauty, Smile shot, Geotagging
Procesor
Tip procesor Quad core
Model procesor Cortex®-A53 1GHz Quad-Core
Frecventa (GHz) 1GHz Quad-Core
Procesor grafic Mali-T720
Software
Sistem de operare Android
Varianta v5.1 (Lollipop)
Informatii suplimentare
Browser HTML5
Radio FM radio
GPS Da, cu A-GPS
Baterie
Tip baterie Li-Ion
Capacitate baterie (mAh) 3140
Altele
Culoare Negru
Dimensiuni 144x73x8.1 mm
Greutate (g) 154

Este un telefon destul de ok. Daca il folosesti la gaming sau mai stiu eu ce, 1 gb ram ala lasa de dorit.
Pe o scara de la 1 la 5 din 25 de utilizatori media este de 3.36 stele.
Majoritatea problemelor sunt la placa de baza, totusi bateria, dar nu din motive de descarcare rapida.
BATERIA NU E DETASABILA! Atentie!

Sincer, nu prea ti-as recomanda sa achizitionezi acel telefon.

Daca ai de gand sa iti iei un telefon calumea, mai pune vreo 100, 200 de lei si cumpara-ti ceva de genul:
https://www.quickmobile.ro/......45395.html

https://www.quickmobile.ro/......39848.html

Iti recomand Xiaomi deoarece e ieftin, si are si specificatii bune, sper ca te-am ajutat;)

| CPAElites a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Allview = Gionee! Cumperi petarda aia din China cu 200 lei...
Foarte bune recomandari...si eu recomand Xiaomi : https://www.quickmobile.ro/......39848.html