| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Pareri despre sursa Inter-Tech Energon 750W? Funda! Am gasit la cineva cu 80 lei una noua nefolosita.

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Pai normal ca merita+. prerul ei daca cauti pe net la magazine online este de 230 lei.

dar la ce iti foloseste acei 750w? doar nu ai 3 placi video dedicate pentru jocuri? ma refer la placile video ce necesita alimentare separata din sursa,

un pc normal. folosit pentru birou, Facebook, Youtube si alte aplicatii gen nero express, antivirus, etc, cu o placa video conectata pe PC-I EXPRESS x 16 nu iti consuma decat 120w maxim. poate 150w

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru octav005):

Am un Pc cu urmatoarele specificatii:
-Core 2 Duo E6550 2.33Ghz
-4Gb ram
-Hdd 80Gb
-placa video Radeon HD 5450 Asus Silent
Pe el joc Team Fortress 2, Samp, Minecraft ocazional.

| octav005 a răspuns (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Pai nici nu se pune problema la acea placa video.

acea placa video nu necesita alimentare separata din sursa. si iti va merge sigur. si cu una de 350 w ca sa fii tu sigur

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru octav005):

Ms de parere! Rasfoisem pe net si am vazut ca majoritatea spuneau despre sursa asta ca este foarte buna si ca o folosesc de multi ani insa unii spuneau ca este o pocnitoare ce s-a ars usor. Si asta ma cam punea pe ganduri.

| octav005 a răspuns (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Nu stiu ce sa spun. poate acei 750w nu sunt reali. ci doar pe foaie.
eu am o placa video de 2gb si 128 biti. conectata pe pc - i express. fara alimentare separata. si folosesc o sursa no name de 500w. asa scrie pe ea. si nu am probleme pana acum.

7 răspunsuri:
| Gerard9965 a răspuns:

Din moment ce pretul e de 80 de lei, iar in magazin e de peste 200 lei, cred ca e o afacere buna

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Gata! Azi m-am intalnit cu omul si am cumparat respectiva sursa. Motivul pentru care o vindea asa ieftin era dupa vorbele lui "Am vrut si eu sa imi fac o unitate smecheroasa si am abandonat ideea... Mi-am luat un laptop si am ramas cu sursa asta degeaba". Am ajuns acasa si am conectat-o. Functioneaza perfect! Dar urmeaza sa imi schimb Pc-ul cu unul mai mare in care o sa bag sursa aceasta. Actualul PC e "sff" si nu suporta orice placa video...

| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

Parearea mea e sa o iei