| co43wy a întrebat:

Acum o zi am avut o sursa Inter-tech Energon de 750w si din cauza unui gandac a facut scurt. Ce si cum nu stiu, l-am gasit prajit sub placa...
Am duso la reparat dar nimica... (20lei degeaba)
Vreau sa stiu si ce sursa e recomandata pentru:
Intel i5 2500k
Gtx560ti 1gb
8gb ram
De preferat sub 200 lei!

5 răspunsuri:
| rgx a răspuns:

Sub 200 nu ai ce sa iei, poate decat o tigaie de sursa! http://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/s12ii-520-bronze-520w/ arunca un ochi aici.

| xgeorge1999x a răspuns:

Salut, eu am o sursa ATX Delux 450W care a costat 60 de lei si e foarte buna, e raport calitate prethappy

| rgx a răspuns (pentru xgeorge1999x):

S-MI SPUI SI MIE PROTECTILE CARE LE ARE SURSA TA... e pacat de sistemul ala sa isi puna o pocnitoare de sursa, sursa ta are 0 protectii, consuma in draci si mai face si galagie.

| xgeorge1999x a răspuns (pentru rgx):

Galagie NU face, iar in legatura cu consumul, o sursa de aia la 200 de lei consuma cu 10-15% mai mult decat sursa pe care i-am sugerato!