| Rares1997 a întrebat:

Pe acest PC http://www.altex.ro/......6570-linux ar merge Fifa 14?

5 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Da, o să-ți meargă.

| Rares1997 explică (pentru schajuman1344):

Ce zici ca ar fi mai bine sa cumpar PC asta sau PS3?

| schajuman1344 a răspuns:

E simplu. PS3-ul e doar pentru jocuri si eventual filme. Are si browser (sa vezi pagini web), dar e destul de primitiv si greu de folosit. In momentul de fata recomand un PC, cu 1500 lei iti faci un PC destul de ok, daca mai plusezi inca 500 lei iti iei chiar un laptop frumusel. Nu pot sa-ti recomand PS3 pentru ca jocurile sunt scumpe pentru PS3 si nu incurajez pirateria. In plus PS3-ul va fi invechit in curand, anul viitor e foarte posibil sa se lanseze urmatoarea generatie de console. Daca vrei si consola ai putea sa te orientezi spre PS2, gasesti noua in magazine pe la 350 lei si SH sub 200 lei, iar jocurile sunt mult mai ieftine. Cu PC-ul poti face mult mai multe chestii decat cu un PS3. Tu vrei doar sa te joci?

| Rares1997 explică (pentru schajuman1344):

Parerea mea este ca la PC trebuie sa mai schimb placa video si ce mai este de schimbat la el insa la PS3 nu trebuie sa schimb nimic de ori cate ori apare ceva nou.

| Rares1997 explică:

Daca schimb linux!