| Vally1999 a întrebat:

Asi dori sa imi spuneti daca acest sistem pc este bun pentru gaming?
http://www.altex.ro/......6570-linux
Funda

Răspuns Câştigător
| Gabbriell a răspuns:

Pentru ca linux este un sistem de operare pe care nu se pot juca jocuri, poti face orice altceva in afara de jocuri pe linux.
Windows 7 ultimate pe 32 sau 64 de biti, asta iti trebuie.

10 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Nu,sub nicio forma sa nu te gandesti la jocuri cu 1300 lei cumperi ceva mult mai bun pe piese + asamblarea 50 lei, dar macar te joci nu stai si te uiti la el, daca vrei ceva pe piese imi raspunzi inapoi, daca cumperi rabla aia... asta e, sunt banii tai dar te-am avertizat

| Vally1999 explică (pentru Me2):

Ok spune-mi tu ce piese imi trebuie pentru a ma juca ori ce joc nou aparut un buget de 1500 lei

| sltlp a răspuns (pentru Vally1999):

Ai 2 variante posibile, ambele peste cea din link, care se vor descurca foarte bine in gaming:
prima: http://bit.ly/1bXvFbl + asamblare: http://bit.ly/132oyYj
a doua, mai performanta, dar mai scumpa, insa primesti si 2 jocuri cadou-Far Cry 3 + Far Cry 3 Blood Dragon : http://bit.ly/1bXwh0u + asamblare: http://bit.ly/132oyYj;
Ai jos la fiecare configuratie in parte: adauga in cos, jos, si iti adauga automat toate componentele. Ulterior, adaugi in cos si asambalrea si poti face comanda.
Daca ai nevoie de un voucher de 1% la pcgarage.ro : 6WXBQPKQ (nu exista vouchere mai mari "pe gratis");
In rest, ce sa zic, ambele sunt cu muult peste ce ai tu mai sus pus in link(in jocuri, de 2-2.5 ori, depinde de configuratie). Si cam atat.

| Me2 a răspuns (pentru Vally1999):

Nu mai am ce recomanda pentru ca mi-a luat'o srsdani inainte, mergi pe a2a configuratie pusa de el +asamblare pentru ca este mai performanta, iar daca vei adauga in cos si asamblarea sistemul iti vine acasa gata asamblat si esti gata sa te joci

| Vally1999 explică (pentru sltlp):

Auzi dar daca te uiti atent la placa de baza scrie:
Frecvente suportate 1066/1333 MHz
Si ramul este 1600 Mhz

| sltlp a răspuns (pentru Vally1999):

Stai linistit. Poti sa pui asa, insa invers nu. Fac astfel de configuratii de ceva ani, si nimeni nu s-a plans de incompatibilitatewinking
Daca vrei, editez si pun memorii la 1333 mhz.

| Vally1999 explică (pentru sltlp):

Aaa,ok multumesc mult, ma speriasem

| Gabbriell a răspuns:

Da este.
Dar trebuie sa instalezi un windows pentru ca el vine instalat cu linux si n-ai ce sa joci pe ala.

| Vally1999 explică (pentru Gabbriell):

Pai de ce nu merge sa joc jocuri pe el?
Si ce windows imi recomanzi?

| Vally1999 explică (pentru Gabbriell):

Daca te rog imi dai un site de unde pot lua windows 7 ultimate?

| Gabbriell a răspuns (pentru Vally1999):

Pentru ca linux este un sistem de operare pe care nu se pot juca jocuri, poti face orice altceva in afara de jocuri pe linux.
Windows 7 ultimate pe 32 sau 64 de biti, asta iti trebuie.