| Cristi112 a întrebat:

1 Vreau sa stiu daca o placa video de 1 Gb suporta toate jocurile mari!
2 Care sistem este mai bun...http://www.altex.ro/......6570-linux sau asta http://www.altex.ro/......570-linux. Va rog sa raspunda doar cei care chiar se pricep :D Fuunda

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca suporta, nu inseamna ca ruleaza cu detalii ok. Zi-mi ce buget ai, ca sa te ajut cu o configuratie pe piese, deoarece asa iesi mult mai castigat.

| Cristi112 explică (pentru sltlp):

Stiu si eu ca ar iesi mai bine pe piese dar eu vreau sa stiu care dintre aceste doua sisteme este mai bun!

| sltlp a răspuns (pentru Cristi112):

Strict din cele 2, primul, dar nu iti recomand deloc, sistemele gata asamblate. Din mai multe motive. 1. au unele piese slabe calitativ, precum sursa, in special, dar aici nu e o problema(consuma foarte putin). O alta chestie suparatoare, este pretul. Primul, ajunge undeva la 1100-1200 lei pe piese, depinde de unde cumpara(piesele). Eu ti-as propune sa te mai gandesti. Sunt magazine online, care iti asigura si asamblarea.

| Andrey0494 a răspuns:

Daca are un gb suporta orice joc