| ed23tm a întrebat:

Pe care sistem de operare merg cel mai bine jocurile?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Depinde doar de tine, adica ce jocuri jocibig grin(si ce generatie). Daca esti fan fifa, nfs, gta, counter-strike...atunci poti sta linistit si cu batranul XP. Dar daca ai un PC performant(generatie 2009 sau 2010) iti recomand Windows 7 si mai ales daca vrei jocuri recente ceva mai serioase la care obtii grafica si performanta optima doar in acest Windows(cel mai recent).
Oricum mai mult conteaza hardware-ul(gpu, cpu, ram), nu Windows.

1 răspuns:
| costymaximus a răspuns:

Pe windows xp