| mikey02 a întrebat:

Pentru un Intel Core2 Duo e8600 ar merge o placa video Nvidia GeForce gt710? Daca nu ce alta placa as putea folosi?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Aici conteaza mai mult ce placa de baza ai. Sincer daca gasesti cel mai bun ar fi un GTX 750 Ti de 2gb, ala iti da performanta peste gt 710 si nu face bottleneck.

| Wr3nch a răspuns (pentru mikey02):

Hmm, placa e cam antica. As zice 710-le in cazul asta, pentru ca 750-ti ul iti trage mai mult curent si sa nu se incinga prea tare.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De putut, da, poate happy dar cum a zis si Venture, conteaza placa de baza.