| csizet a întrebat:

Piese electronice, prin Bucuresti? Am auzit ca este un astfel de magazin in sectorul 1. Stie cineva astfel de magazine prin alte sectoare? Imi trebuie niste piese de monitor, sta pornit 3 secunde si se opreste, tata zicea ca l-a dus la reparat si n-avea ce sa-i faca, apoi a vorbit cu cineva, zicea ca-i trebuie niste piese.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu el la un centru de reparat calculatoare, e defectă unitatea? sau monitorul? nu te băga tu in el, habar nu ai ce piese trebuie sa schimbi, care sunt defecte? Placă video, sursa, condensatori devalorizati, memorie, bateria de la memorie, deci care piesa e defactă? Cu banii pe care i dai pe piese, il duci frumos la un specialist, si il face, si ai si garantie, nu? Dar daca vrei tu magazin de piese in Bucuresti sector1, vezi pe 1 mai, magazinul dioda, daca o m ai exista, poate ăia acolo au piese de calculator, incearcă.

| mircea22b a răspuns:

E clar ca ii trebuie niste piese. Daca toate piesele ar fi functionale ar merge! Problema e cat costa acele piese, comparabil cu pretul unui monitor nou. Poti sa mai incerci alt atelier de reparat, dar cel mai probabil primul mester stia ce zice. Daca nu se pricepe moare de foame!

| csizet explică:

Ati citit ce am scris macar? Sau doar rescrieti textul meu?

| csizet explică:

1. a fost la reparat a zis ca n-are ce sa-i faca 2. stiu de sectorul 1 si am intrebat daca mai exista in alte parti un astfel de magazin... 3.nu pot avea unul nou!