| DejaVuDoc a întrebat:

Placa video consuma V din sursa si cand fac altceva? Adica daca ma uit la un film sau fac un audio CD, placa tot consuma V? Sau consuma mai putin?

Răspuns Câştigător
| 7uPCR7 a răspuns:

Mai putin!

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ce e V? Volti? de fapt vroiai sa spui Wati. aia ii consuma (daca te uiti de ex pe factura electrica ai sa vezi ca scrie in Wati)

Placa da iti merge oricand. cu ea poti sa vezi filme sau sa te joci, sau pur si simplu sa vezi pe ecran ceea ce vezi.
La audio nu tine de placa video ci de placa audio (dooh)

cele care iti solicita placa video cel mai mult sunt jocurile, apoi filmele.

Sper ca te-am lamurit.

| DejaVuDoc explică (pentru Danzell):

Multumesc pentru lamurire, insa, ca sa faci un audio CD iti trebuie Nero sau CD Burner, nu placa audio, asta este doar daca vrei sa auzi melodia in caz ca la asta te refereai happy

| Danzell a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Asta nu are nici o legatura cu placa video.
ci mai degraba cu CPU-ul si unitatea de scriere

Răspuns utilizator avertizat