| Necunoscutu92 a întrebat:

Salut am citit undeva ca placa mea video consuma 250 w doar placa video daca îmi cumpăr o sursa de 400 de w are ceva sau nu e de ajuns

3 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Masoara cu un ampermetru si apoi inmulteste curentul cu tensiunea si obtii cat consuma per total.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e de la Nvidia, intri pe site-ul oficial și vezi la specificații ce sursă îți recomandă. Eu unul aș merge pe ceva gen 500W măcar... depinde ce componente mai ai în PC. Cel mai bine cauți online un power supply calculator, introduci toate componentele care le ai în PC și după caz mai adaugi 50W pentru periferice, depinde de calculator ce ia în calcul...

| frunzarescu a răspuns:

O sursa de alimentare buna conteaza foarte mult la performanta si durata de viata a unui PC.
Recent am inlocuit vechea sursa de alimentare la PC-ul meu cu acest model de sursa http://bit.ly/2FoKxmH sau http://bit.ly/2FlVidy
Iti recomand aceasta sursa pentru ca este foarte fiabila si extrem de silentioasa.
Are conectori pentru diverse placi de baza si placi video, deci este compatibila cu orice placa de baza (exceptie mini ATX PC-urile mici de la HP).