| dragonftw a întrebat:

Placa video Nvidia GeForce GTX 660(NON-TI) e mai buna decat un sapphire ati radeon hd 7850?

NOTA:Amandoua se invart pe la pretul de 1000 de lei. si nu stiu dintre care sa ma hotarasc

6 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

La pretul acesta sunt modele pe 384 de biti care o demoleaza in jocurile actuale si acum si peste cativa ani ...latimea de banda inca conteaza la ora actuala, nu numai capacitatea memoriei si tipul memoriei, frecventa, etc (tot pe primul loc raman bitii)...nu vorbesc de modele pe ddr3, care sunt depasite complet de jocurile recente.
Pacat de seria GTX 600. Este o dezamagire totala ...pana si vechile serii radeon HD7xxx sunt mult mai rentabile....ramane sa vedem noile serii radeon HD8xxx care, mai mult ca sigur vor domina piata din nou
Nu o recomand nimanui... daca nu vrei ati radeon hd 7850 mai bine mai astepti...

| lpavel a răspuns:

Placile video Nvidia au fost si vor ramane cele mai bune!

| Duucu a răspuns:

Găsești mai bune la 1000 lei.

| SouLIce a răspuns:

Ambele sunt aproximativ la fel de bune nu este o diferenta considerabila intre ele

| SpecialistIT a răspuns:

Da, GTX660 este mai bun decat HD7850. Contracandidatul direct HD7850 este GTX650 Ti Boost. Iar pentru GTX660 este HD7870, care este mai bun.
Daca ai 1000 lei iti recomand HD7870 XT, de retinut XT-ul, fiind ceva mai special, ofera performanta similara cu GTX660 Ti, dar cu 200 lei mai ieftin, de departe cea mai tare placa video la 1000 lei: http://www.azerty.ro/......48mb-gddr5

Sper ca am putut sa te ajut.
Bafta!

| UnNumeCiudat a răspuns:

Vezi ca sunt si mai bune la acelasi pret