| Bendes a întrebat:

Placa video Sapphire AMD Radeon hd6790, 1024MB, Gddr5, 256bit, hdmi, dvi, PCI-E. Ce ziceti merita? Am o Nvidia 9600 GT si un procesor Intel Core 2 Duo.

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Merita, dar va trebui pe viitor sa iti schimbi si procesorul! si atentie ce sursa ai, iti trebuie una de macar 500 W reali, daca nu chiar de 600!

| master77 a răspuns:

A, si pentru intrebare, core2duo e cam depasit si nu cred ca poti sa vezi adevarata valoare a placii video, poate daca faci un upgrade la un pentium dual core mai bun sau un quad-core daca vrei sa ramai pe socket775, dar daca te tine bugetul mai bine treci pe 1155

| nebunu1993 a răspuns:

Da merita smug, e si 256 bit, presupun ca 9600 gt e 128. nu o sa ai probleme la jocuri cu Radeonu asta. happy

| master77 a răspuns (pentru nebunu1993):

9600GT are 512MB cu 256bit, am eu si deocamdata imi merg toate jocurile cu totu la maxim in afara de nfs si battlefield si am un amarat de e3200 overclock-at la 3.2