| Dexaa a întrebat:

Please, help me! De curând mi-am luat un cablu de date, şi ştiu că sună cam ciudat, dar nu ştiu cum să-l folosesc. Dar întrebarea mea este : cum pot să trimit : muzică, imagini de pe computer pe telefon? Fundăă.

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Instaleaza Nokia PC Suite dupa care conecteaza telefonul prin intermediul cablului de date la calculator iar daca iti cere ceva dupa ce l-ai legat da-i transfer de date sau mediu de stocare, ma rog nu stiu cum apare exact la Nokia.

6 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Lasa id-ul tau sa te pot ajuta...

| Gas a răspuns:

1. Ce model de telefon
2. Ar trebui sa ai la setari pe parte de conectivitate usb o optiune pe care ar trebui sa o setezi pentru a folosi spatiul din telefon, asta in cazul in care nu ti se ofera o astfel de optiune in momentul in care legi telefonul la calculator.
3. In functie de modelul/marca telefonului pot exista diferite programele de sincronizare intre telefon si calculator prin care poti adauga fisiere. Ex: PC Suite, PC Companion, etc.

| Dexaa explică (pentru Gas):

Nokia c3.00

| Gas a răspuns (pentru Dexaa):

Instaleaza Nokia PC Suite dupa care conecteaza telefonul prin intermediul cablului de date la calculator iar daca iti cere ceva dupa ce l-ai legat da-i transfer de date sau mediu de stocare, ma rog nu stiu cum apare exact la Nokia.

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Depinde si ce telefon ai. Daca telefonul tau are generalitati de transmitere de date clasice inseamna ca doar unesit cablul cu telefonul si PC`ul, pe ecran iti va aparea un tabel pe care apesi Open folder to view files, il deschizi si arunci in el toti ce iti trebuie. Dar ultimele smart Phone`uri au nevoie si de nu stiu ce programe...

| CiocolataCuMereSiScortisoara3 a răspuns:

Nici eu nu stiu am si eu si chiar nu am reusit sa descarc nimic, dar cand am intrebat pe cineva mi-a spus ca trebuie sa instalez un program depinde de modelul telefonului

| XxP6N1H3RxX a răspuns:

Nu trebuie sa instalezi nimic bagi o mufa de la cablu in telefon si una in pc pe ruma te intreaba cv pe telefon si dai transfer de date.
Funda?