| Klaudiucnene a întrebat:

Plz ajutor miam cumpărat o placa video am inatalato mergea super si am schimbat rezolutia si mia apărut OUT OF RANGE VGA IN : 640x480
H.sync : -90. 1khz
V.sync: +60.6hz
Clock : 60.0 mhz
scrisei toate alea ca poate va ajuta nu eram speriat mia mai apărut da am stat 10 - 20min si tot nu a dispărut înainte dispărea, iam dat restart si tot asa nu stiu ce sa fac help plz dau funda gold!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Troll?
Intra in windows cu safe mode ( apesi de mai multe ori pe F5 pana iti apare optiunea sa selectezi Safe mode etc. )
si dupa aceea stergi driverele de la placa video... dupa dai restart, iti intra normal in widows reglezi rezolutia si dupa instalezi driverele video.

3 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Depinde cat ai pus, poate ai dat 4k la un monitor de 2k normal ca da out of range si da default 640x480. Ea poate duce 2500 rez dar monitorul rezista sa zicem 1600 si daca dai mai mult da out of range. Da restart si isi revine, nu mai forta cu rezolutii la care nu rezista nici placa nici monitorul. Ca am dat eu odata 8k pe 4 monitoare si mi-a dat blu3screnu direct. Experimentam si eu sa vad cat duce, culmea pentru cateva minute a dus la 8k o placa video de laptop pe 4 monitoare.

| Klaudiucnene explică:

Am făcut ce ati zis iar acuma merge DAR creca l-am stricat ca acum are culoarea verde