| UmbraDeVulpe a întrebat:

Poate fi colectata adresa ip doar prin simplul fapt ca ai citit un mesaj sau primit? Sau sunt minciuni astea si nu se poate asa ceva? Sau e adevarat si daca ai citit un mesaj in care spune la sfarsit ca dupa vizualizarea mesajului vor fi colectate toate adresele ip trebuie sa fi ingrijorat sau nu ai de ce?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adresa ip nu e nimic secret. Orice site pe care îl accesezi îți poate vedea ip ul

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ce sa faca cu el?

| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Dai un restart la router sau la conexiune si ai alt ip ca majoritatea sunt dinamice.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu iti face nimeni nimic daca iti stie ip ul

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Habar nu am pe ce site uri suspecte umbi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Eu ți-am mai spus că pentru tine singura soluție este să nu mai intri pe net și să nu mai interacționezi în niciun fel cu tehnologia. Ești mult prea panicat.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cand accesezi internetul intri cu IP-ul. Ce-i asa ciudat?

Răspuns utilizator avertizat