| SushiSash a întrebat:

Poate fi facut un laptop pentru un singur tip de windows astfel incat sa nu mearga cu alt tip ori sa functioneze prost?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Nu, atat timp cat componentele acelui laptop indeplinesc cerintele minime ale unui windows, acesta va functiona in conditii optime, fiecare producator de laptop-uri (aproape) lipeste cate un sticker pe laptop cu sistemul de operare recomandat, insa asta este ce recomanda producatorul, tu poti sa instalezi orice sistem de operare, este posibil sa iti functioneze chiar mai bine laptop-ul pe un alt sistem de operare decat cel recomandat de producator.
De exemplu, pe vechiul meu laptop este lipit un sticker cu windows 7. Dar windows 10 ruleaza mult mai bine pe laptop-ul meu, in cazul tau poate sa fie invers. Deci este bine sa incerci mai multe sisteme de operare, iar cu care te impaci cel mai bine sa il pastrezi pe laptop-ul tau.
Succes.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Teoretic nu
Dar in tara noastra draga unde salamul se strica dupa 2 ani si laptopul dupa 6 luni ce spui tu poate fi adevarat.
E Made for Romania adica e produs pe vapor noaptea cu lumina stinsa.

| Alexul99 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu stiu nici un producator roman de laptop-uri, dar poate esti angajat la SRI si tocmai ai dezvaluit un secret sau ceva. JK.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

laughing