| claudiu97_1465 a întrebat:

Poate functiona o cheita de internet si scheda tim in Romania?
Daca nu imi puteti spune cum as putea sa fac ca sa folosesc cheita in Romania?

Răspuns Câştigător
| ellamirella a răspuns:

Si eu am venit din Italia, si acolo am avut internet de la TIM. Faza e ca aici merge doar daca ai credit dar nu iti convine pentru ca e foarte scump deoarece functioneaza pe baza de roaming. Deci mai bine incerci sa iti iei ceva temporar de aici, decat sa te coste 5 euro pentru a naviga 5 minute.

1 răspuns:
| WoKy a răspuns:

Stic se numeste happy. CU cartela TIM, e pe roaming si nu beneficiezi de nimic. Mai bine iti iei o cartela de aici, Iar cu netul, sunt la magazine, la Vodafone dai o suma de bani si ai internet toata ziua sau te conectezi prin wireless de la un NetCafe sau CafeBar, sau chiar de la un prieten!