| SoEasyy a întrebat:

Pot adauga un hard disk de pc la ps3?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai inca un slot SATA liber, atunci poti adauga inca un hard disk, daca nu, atunci il poti schimba doar cu unul mai mare (pana la 512Gb).
Daca vrei sa schimbi hard disk-ul existent, atunci trebuie sa copiezi imaginea hard disk-ului vechi pe cel nou. Este o procedura posibila, dar mai complicata, pentru cei cu experienta.

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Orice HDD de 2, 5 inch cu conector Sata se potriveste la ps3.

Atentie! HDD 2, 5 inch. Odată ce este introdus in PS3 din setarile consolei formatezi HDD-ul pentru a fi vizibil ca disc fizic.

| Biscu1 a răspuns:

Salut da poti sa pui un hard disk de pc la ps 3 doar ca hardul trebuie sa fie de 2, 5 inchi si sa iabe un conector sata ca daca e alt model nu o sa intre in locas special, sper sa iti fie util