| Burcix a întrebat:

Pot conecta cablul de la tv la laptop? Printr-un adaptor ceva.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Ai nevoie de un router/modem daca ai doar cablu simplu si din el scoti semnal pentru laptop/PC. daca te gandesti la internet. Daca vrei imagine de pe cablu pe laptop direct NU POTI pentru ca semnalul pe cablu in general vine analogic iar un convertor din analogic in digital nu e posibil(decat invers). Daca ai avea semnal digital(eventual printr-un abonament suplimentar la reteaua de cablu atunci ai putea converti semnalul primit in HDMI sau VGA supotat de laptopul tau.

2 răspunsuri:
| Burcix explică:

Dar ai nevoie de tv, pe cand eu vreau doar cablul sa il adaptez