| danyel343 a întrebat:

Salut,vreau sa imi cumpar un sistem audio 5.1, dar la laptop pot conecta doar mufa verde... Am auzit ca printr-un adaptor ar merge sa le conectez pe toate dar se aud toti satelitii si subwoofer-ul?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Da daca alegi adaptorul(placa de sunet dedicata) corect.

http://www.shopmania.ro/......b-48163439

8 răspunsuri:
| John1973 a răspuns:

Da prin adaptor merge si se aud toti sateliti si subwooferul http://bit.ly/1xtaxqr

| danyel343 explică:

Am vazut pe youtube acest video si eu cred ca sar auzi toti satelitii si cu placa audio 2.1. http://m.youtube.com/watch?v=LZjrhW-Hu8U. Tu ce zici?

| K0sti a răspuns (pentru danyel343):

Doar cu placa de sunet dedicata! Cea din exemplul lui "stlucian"! Ce vezi tu in videoclipul ala e o prostie!

| danyel343 explică (pentru K0sti):

Mai bine cumpar un home cinema care il conectez la pc cu acel cablu care la un capat jack 3.5 si la celalalt doua mufe una rosie si una alba, care intra in dvd si scap mai usor laughing

| K0sti a răspuns (pentru danyel343):

Nu scapi deloc! Daca il conectezi asa, vei auzi stereo, nu 5.1. Cauta pe Google si vezi ce inseamna un sunet muticanal DTS sau Dolby si dupa aia mai discutam! Cititi, ca de aia exista Google!

| danyel343 explică (pentru K0sti):

Te contrazic... Azi am cumparat un home cinema Samsung ht-e330 http://www.samsung.com/......HT-E330/EN si cu acel cablu 1xJack + 2x rca (rosu si negru) de aud toti satelitii si subwoofer-ul, Samsung are cred ca 5 moduri (la dvd ma refer), pro-logic, matrix, stereo si inca doua, pe stereo se aud 2 sateliti + sub iar pe pro-logic si inca unul se aud toti satelitii +sub...

| K0sti a răspuns (pentru danyel343):

Pentru ca are pro-logic, care face din sunet stereo, 5.1. Da ala numai 5.1 nu e! E un amalgam de sunete! 5.1 curat vei avea numai la Dolby sau DTS! Sunet masterizat de producator pe 6 canale, nu simulat de scula!

| danyel343 explică:

Nu ma pricep dar in price caz mersi de ajutor K0sti, home cinema-ul umple foarte bine toata casa (100 mp), sunt multumit cum se aude, Inca odata mersi de informatiiwinking