| MDE94 a întrebat:

Pot da un overclock la placa video nvidia geforce xfx 210 G? daca da, va rog sa-mi explicati in primul rand cum si daca ar trebui schimbat ceva inainte, multumesc happy

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Da, poti. Ai aici un tutorial: http://www.videotutorial.ro/? tag=overclock-tutorial

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cu programul evga precision, dai usor si apesi aply. cand vezi ca ecranul clipeste, inseamna ca e prea mult.

| Porus7 a răspuns:

724/630/1448 big grin cat am scos eu maxim in asa fel incat sa nu imi dea crash bafta la oc, a mea e gainward 1gb ddr3