| numiPASA a întrebat:

Pot face update la BIOS?
daca da, cum?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In primul rand... daca nu te pricepi cat de cat mai bine lasa-l asa (risti sa nu se mai aprinda)si daca totusi esti ambitios si vrei sa inveti uite aici cum se face update de bios(numai ca retine ca invetzi pe pielea ta!)
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=2981
Succes!

| virusake a răspuns:

Foarte buna explicatia lui KGS.
Preferabil e daca nu ai placa de baza cu dual bios sa faci update-ul din direct din bios (usb sau floppy) deoarece daca il faci in bios poate intra in conflict cu o alta aplicatie si daca procesul asta se opreste, poti sa bagi placa de baza in gunoi. big grin

| Minks a răspuns:

Cauti pe siteul producatorului placii de baza updateuri pentru modelul placii tale de baza / versiunea de bios ce o ai tu. happy De obicei o sa gasesti la sectiunea Downloads/Drivers/Suport.

| numiPASA explică:

Deci...mai bine nu ma bagbig grin