| alexRE a întrebat:

Pot folosi orce tip de pasta termala pe procesorul de la ps3?
Nu mi-a dat ylod dar vreau sa previn asta schimband vechea pasta...
Ps3-ul are 3 ani iar pasta n-a fost schimbata niciodata.

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Antec Silver Thermal Compound este una cu argint si este ceva mai scumpa dar este super buna Antec Silver 5

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesar sa aplici pasta termica, in youtube apare un videoclip in care unu isi baga placa baza in cuptor timp de 10 minute la o temperatura de 210ºC apoi o scoate o lasa sa se raceasca si o monteaza inapoi. I s-a aprins beculetul galben dar dupa acel proces i-a mers ps3 ca si cum ar fi scos din fabrica.

| nooooc a răspuns:

Pasta termala e f buna deoarece ofere o racire mai buna!