| anonim_4396 a întrebat:

Pot formata partitia C: fara a instala windowsul? Daca da, cum?

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Imi pare rau, nu poti. Prin definitie, formatarea sterge toate datele de pe partitia respectiva. Si cum windowsul e instalat pe C:\...

| Ana213 a răspuns:

Daca a mai multe partitii iar Windowsul instalat in oricare alta partitie da.
Poti sa Formatezi fara sa instalezi windowsul: bagi cdu bootabil, formatezi si dupa ce se termina formatarea scoti cdu sa nu copieze fisiere, dar nu vad rostul.

| Ana213 a răspuns:

Tehnica penis captivus laughing

| senorita.ro a răspuns:

Nu poti... daca windows-ul e pe C. Daca windows-ul e pe alta partitie, da! Poti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te referi la a formata c fara sa mai ai windows pe el. da merge cu disketa bootabila facuta pe windows 98. cu comanda format c:\ /y daca la asta te referi.

www.mirceabondar.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doctor pc. unde ai invatat sa formatezi o partitie asa.sa bagi windowsul si dupa ce formateaza sa scoti repede cd-ul... ce tehnica e astalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doctor-pc lasa-te de calculatoarewinking apucate de altceva daca asa formatezi u corect o partitie

| BlueShaRk_2770 a răspuns:

Salut, daca ai windows-ul instalat in partitia (C) nu ai cum...straight face
daca ai windows-ul instalat in alta partitie... Da poti formata (C)
Sper ca te-am ajutat!big grin