| CM7YRE a răspuns:

Singura chestie pe care o poti "reda" prin dvd-ul respectiv ar fi audio. Iti trebuie o mufa jack ro rca, jack-ul vine din placa audio a calculatorului, si rcaurile iti intra in dvd. Apoi setezi output-ul din dvd, adica boxele, tot prin rca sau prin firele de aici:
https://s26.postimg.org/w4dn503p5/20170903_102613.jpg
Daca vrei sa-l conectezi pentru altceva, nu are rost. Plus, nu o sa-ti aduca "surplus" de volum sau ceva anume; depinde pentru ce ai nevoie.

| Vidacu69 explică (pentru CM7YRE):

Adică cu asa ceva? Eu am mai incercat, da nu prea mi-a iesit.
https://s26.postimg.org/ftgf9bfbt/20170903_201428.jpg

| CM7YRE a răspuns (pentru Vidacu69):

Da, cu asa ceva. Calculator output (mufa audio) acolo pui jack-ul, si rca-urile le pui la input la dvd. Si firele de la boxe le legi (in functie de ce boxe ai) la output (iesire) la dvd ori direct la
https://s26.postimg.org/w4dn503p5/20170903_102613.jpg
O sa se auda sunetul redat din calculator, prin dvd, in boxele legate de dvd. Nu vad cu ce "te-ar ajuta", in functie de ce vrei sa faci.

| Vidacu69 explică (pentru CM7YRE):

Nu reusesc nu stiu, nu se reda sunetul. poate fac ceva gresit chiar nu stiu. Voiam doar sa ascult muzica la el stii...eu am un alt subwoofer marca watson dar as fi preferat sa bag dvd-ul acum chiar nu stiu...alta idee? Funda oricum o primesti happy

| CM7YRE a răspuns (pentru Vidacu69):

Nu fac asta pentru funda, doar imi place sa ajut. Alta "idee" nu exista pentru ca fizic vorbind ai decat 2 chestii, input (intrare) si output (iesire). Ce fel de mufe ai la boxele respective? Fir fir, sau rca, ori jack? De obicei la capat sunt fire sau rca-uri.

| Vidacu69 explică (pentru CM7YRE):

Am fire...idei?

| CM7YRE a răspuns (pentru Vidacu69):

Nu exista "idei". Exista doar ce-am scris. Daca scoti cablu jack din pc, si rca in dvd, apoi legi boxele din dvd prin "Fire" aia e tot.