| Yee a întrebat:

Pot reinstala windows 10 dar fara sa pierd absolut nici un fisier?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Dacă ai doua partitii, muti tot ce vrei sa păstrezi pe cealaltă partiție, dar asta desigur știi deja.
Daca ai o singura partiție, asigura te ca tot ce vrei sa păstrezi se afla în Documents sau într un folder creat de tine direct pe rădăcină, apoi da un "Reset this PC" folosind opțiunea "Keep my Files"

| Yee explică (pentru NLS):

Adica Local disk D si C. Adica daca windows-ul e pe C si il schimb pastrez tot ce e in D?

| NLS a răspuns (pentru Yee):

Da, tot ce ai pus /mutat/ copiat pe D:, rămâne acolo.
Însă NU muta jocurile instalate în Program Files acolo, ca Nu vor funcționa după.
Doar kituri de jocuri poți păstra pe D: (și oriunde altundeva). După ce reinstalezi windowsul pe C:, reinstalezi jocurile, folosind kiturile de instalare.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poti salva fisiere in Cloud, poti sa le salvezi pe partitia D:\, pe stick-uri sau DVD. Partea proasta este ca jocurile instalate nu se salveaza.

Bula
| Bula a răspuns:

La reinstalare se sterg toate fisierele de pe partitia C:
Pentru a nu le pierde, trebuie sa-ti salvezi (copiezi in alta parte) toate fisierele de care mai ai nevoie.

| sierra1 a răspuns:

"fara sa pierd absolut nici un fisier?"

REINSTALARE inseamnă că unele fișiere le inlocuiesc pe altele deci răspuns NU

| Yee explică (pentru sierra1):

Ma refer la foldare, poze, text documents si jocuri.

| sierra1 a răspuns (pentru Yee):

Nu nenea, aplicațiile/jocurile trebuie reinstalate - se pierd

| cfrtobias a răspuns:

Ai 2 partitii C si D?

| TheWhiteDemons a răspuns:

Ce e cu poza aia laughing) e prea funnyhappy