| SERIALS a întrebat:

Pot sa-mi cumpar un hard extern pana in 200 lei, sa fie bun? Ce firme imi recomandati?
Voi ce hard aveti?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am wd elements, ce pot spune daca la mine a mers ok 2 anii eu care il bag in atatea pc urii cred ca e o firma buna, a cazut o data nu a avut nimic, mufa s-a rupt m-a costat 50 de ron de la Samsung cablu, s-a rupt si aia pana la urma am bagat mufa de la incarcator Samsung a5 si merge bine, viteza de transfer nu e chiar asa mare 30/40 mb per sec usb 3.0, asta la al meu vechi de acum 2 ani, https://www.emag.ro/......CXBBBM/,eu am dat 270 de ron pentru 500 de gb

| mudokins78 a răspuns:

Cu 200 vrei să fie bun?
Nici măcar nu spui pentru ce dracu ai nevoie! -PC, laptop, tv, link, intern, extern, etc.
O întrebare de!
Revino cu întrebarea aşa cum trebuie şi mai vedem.

| SERIALS explică (pentru mudokins78):

Pentru a pastra fisiere video si audio

| KronstadtResurrection a răspuns:

Nu gasesti ceva serios la 200 RON. Mai pune 50 RON, nu te zgarci, apoi iti poti cumpara un hard A-DATA DashDrive Durable HD650.
Raportul calitate pret este bun si ai stocare 1TB.

| BlueFox a răspuns:

Lucrez in IT -Cea mai buna firma este Western Digital. Sunt cele mai rapide (7200 RPM) si sunt foarte rezistente. Am unul de foarte multi ani si inca functioneaza excelent.